Prezident Tanzanie: Testy našly koronavirus v papayi a kozách. Nepanikařme.

Jestli se vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji. Přispět na překlady

Ve zkratce

Prezident Tanzanie hovoří o testech na koronavirus, které provedli na vzorcích kozy, ovoce, ovcí a dalších věcí. Proč výsledky přišly pozitivní? Je současná situace víc vyhrocená, než musí být?
  •  

Přepis: Prezident Tanzanie – Našli jsme koronavirus v papayi a kozách. Nepanikařme.

Odebrali jsme vzorky z koz, odebrali jsme vzorky z ovcí, odebrali jsme vzorky z papayi, odebrali jsme vzorky z motorového oleje, a odebrali jsme vzorky i z jiných věcí. Vzali jsme je do laboratoře, aniž by věděli, o jaké vzorky jde, a všechny vzorky jsme pojmenovali. Vzorek z motorového oleje jsme nazvali Jabil Hamza, 30 let, muž. Výsledky přišly negativní. Když jsme vzali vzorek z jackfruitu, pojmenovali jsme ho Sarah Samuel, 45 let, žena. Výsledky přišly nerozhodné. Když jsme vzali vzorek z papayi, pojmenovali jsme ho Elizabeth Ane, 26 let, žena. Výsledky z papayi přišly pozitivní na koronavirus. To znamená, že tekutina z papayi je pozitivní. Odebrali jsme vzorky z ptáka kware a výsledky přišly pozitivní. Odebrali jsme vzorky z králíka a výsledky přišly nerozhodné.

Odebrali jsme vzorky z kozy a výsledky přišly pozitivní. Odebrali jsme vzorky z ovce a výsledky přišly negativní. A tak dále… Když tohle vidíte, že odeberete vzorky a řeknete, že jsou lidské, a výsledky přijdou pozitivní na covid, znamená to, že by všechny papaye měly být také v izolaci. A když vzorky z kozy přišly také pozitivní, znamená to, že možná všechny kozy, které tu máme, nebo třeba ta koza, ze které jsme odebrali vzorek, by měly být také v izolaci. A když výsledky z jackfruitu přišly také pozitivní, tekutiny z jackfruitu, kterou jsme nazvali Elizabeth, což znamená Elizabeth jackfruit… to tedy znamená, že i všechny jackfruity by měly být v izolaci. Když si všimnete něčeho takového, víte, že se s těmito testy hraje špinavá hra. Že se v této zemi dějí neuvěřitelné věci.

Buď laboratorní pracovníci jsou podplaceni lidmi s penězi, buď nejsou dostatečně vzdělaní, což není pravda, protože tato laboratoř se používá pro ostatní nemoci. Buď přinesené vzorky… protože i laboratorní činidla se importují, protože i štětičky na výtěr se importují, je tedy jasné, že se něco musí dít. I vzorky z papaye přišly pozitivní na koronavirus. Světová zdravotnická organizace (WHO) by s tím něco měla udělat. I kozy mají koronavirus. Pokud neví, že koronavirus ovlivňuje lidi nebo kozy, a také stromy, znamená to, že vědci v tomto ohledu nedělali žádný výzkum. Existuje několik lidí… na základě informací, které tu mám… musí existovat lidí, kterým bylo řečeno, že jsou pozitivní, i když ve skutečnosti koronavirus nemají. Někteří mohou i zemřít ze strachu.

Papaya je tady, není mrtvá. Je tam a zraje. Koza tu také pobíhá. Není mrtvá. Jackfruit je tam… možná po dozrání začne hnít. Všechny tyto věci, a i jiné, jsou pozitivní na covid. Radím tedy Tanzancům: Nebojte se. Ti, kteří nejsou unavení a nijak zranění, proč byste se měli bát? Chřipka tady vždy byla… tohle je jen pokročilejší. Také to pomine. Ale to, že jsme koronavirus našli i v papayi, uvnitř ní, ne na její vnější vrstvě. protože pokud by vzorky byly odebrané z vnější vrstvy, řekli by, že se té papayi dotkl někdo, kdo má koronavirus. Ale vzorky odebrali se správnými specifikacemi. Vpíchli štětičku dovnitř papayi.

Mohli by říct, že někdo šel dovnitř kozy a dal jí koronavirus. Ale aby koza měla koronavirus… Aby jackfruit měl koronavirus… Aby papaya měla koronavirus… Aby pták jako kware měl koronavirus… Musíme si pokládat určité otázky. Jako Tanzanci, ale také celý svět a Afrika si musí pokládat otázky ohledně tohoto viru. Existuje něco, co není dobře pochopeno Tanzanci, vědeckou komunitou a možná ani ne celým světem. Radím těm, kteří tyto přístroje používají, zejména v Africe. Odeberte vzorky z různých zvířat, odeberte vzorky z čehokoliv, i zdi, i ještěrky, odeberte vzorky z čehokoliv. Všichni prokážou to, co tady říkám. Jsem vědecký odborník a vím, co říkám. Tuto práci dělali velmi kvalifikovaní lidé. Naléhám na Tanzance, jsme stále v počáteční fázi. Nepanikařme.

Pokračujme v tvrdé práci, výroba by měla pokračovat a ve velkém. Neměli bychom se navzájem strašit. Politici by tuto situaci měli přestat používat jako agendu. Nepomůže jim to. Jako Tanzanci bychom neměli přijmout to, že nás budou využívat. Koronavirus není jen v Tanzanii. Je všude jinde. Je v USA, Anglii, Holandsku. Je ve Švédsku… je všude. Je v Japonsku a Číně… prostě všude. Neměli by to používat jako základ… zaprvé tato nemoc zde nikdy nezačala. Tanzanci, držme silně při sobě, sjednoťme se, dejme Boha na první místo, pracujme tvrdě. Neměli bychom se sebe bát. Měli bychom si pomáhat. Ať můžeme tento problém společně vyřešit.

Ti, co se snaží dělat věci jako ty, o kterých jsem právě mluvil, že i papaya má koronavirus… pták kware má koronavirus, koza má koronavirus… Lidé musí pracovat tvrdě a s vědeckým přístupem. Žádám naše odborníky na univerzitách, Sokoine, univerzitě Dar es Salaam, všechny univerzity NEMRI a ostatní… tohle je správná chvíle, abyste tvrdě pracovali a ukázali svoji integritu tím, že uděláte výzkum. Nejsem si jistý šéfem této laboratoře, jestli tohle vážně ví… neřekli jsme mu, jaké vzorky jsme odebírali. Testoval vzorky v domnění, že jde o lidské vzorky. Ale proč na začátku nedělal pokusy, aby odůvodnil použití testovacích sad, které používal? V tomto všem je spousta nesmyslných věcí.

Překlad: David Formánek

 8,696 Zhlédnuto


  •  

Když už jste tady...

Mojí vizí je šířit informace a obsah, který lidem otevírá oči, a který jim pomáhá objevit svoji vlastní pravdu. Čas a energie věnovaná do obsahu a překladů je čistě dobrovolná… a moc mě to baví :-)

Mým záměrem je sdílet více obsahu a překládat více videí. Chcete-li zajistit dlouhodobý chod této práce, zvažte prosím podporu ve formě daru. Chci tuto stránku zachovat bez otravných reklam, proto dávám tuto možnost.

Skrze formulář níže si můžete vybrat, jakým způsobem byste rádi přispěli. Je možnost i zatrhnout pole a přispívat danou částku měsíčně (jak kartou tak přes PayPal). Děkuji za Vaše dary.

David Formánek

guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
Eddy

„Nejsem si jistý šéfem této laboratoře, jestli tohle vážně ví… neřekli jsme mu, jaké vzorky jsme odebírali. Testoval vzorky v domnění, že jde o lidské vzorky. Ale proč na začátku nedělal pokusy, aby odůvodnil použití testovacích sad, které používal? V tomto všem je spousta nesmyslných věcí. “ Preboha, preco by mal niekto pouzit ine testovacie sady, ked sa predpoklada, ze sa testuju len ludia a nato su urobene tie testovacie roztoky a matrice atd…je jasne, ze ked sa tam da nieco co ma ine chemicke zlozenie ako sliny cloveka z vyteru, alebo ine, tak to bude mat diametralne odlisny vysledok,… Číst vice »

Jarda

To je úplně jedno! Výsledek byl takový, že „testovaný vzorek má covid-19“!!! Chápeš to? Někdo říká, že je covid-10 přítomný, když není.

Mohlo by vás zajímat