Kary Mullis – Vynálezce PCR testů hovoří o jejich možném zneužití

Jestli se vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji. Přispět na překlady

Ve zkratce

Karry Mullis, vynálezce PCR testů, které se dnes plošně používají na testování COVID-19, v tomto krátkém video hovoří o tom, jestli je možné PCR testy nějak zneužít. Jasně říká: „Pokud PCR test uděláte dobře, můžete cokoliv najít v kýmkoli...”
  •  

Přepis:

Divák: Tohle je otázka na Karyho. Jak zneužívají PCR testy k odhadnutí všech těch údajných volných virových RNA, které tam mohou nebo nemusí být?

Kary Mullis: Zneužívání PCR testů podle mě není správné… podle mě nejde zneužívat PCR testy. Jde o výsledky… jejich interpretaci. Pokud byste řekli… Pokud by ve vás vůbec mohli najít tento virus, a pokud PCR test uděláte správně, můžete najít téměř cokoliv v kýmkoliv. Začnete tak trochu věřit v tu buddhistickou myšlenku, že vše je obsaženo ve všem.

Pokud dokážete zvětšit jednu molekulu až na obraz, který můžete měřit, což PCR dokáže… existuje velmi málo molekul, kde aspoň jednu z nich nemáte v těle. Tvrdit, že je to významné, lze považovat za zneužití. Ale skutečné zneužití PCR je, nemusíte testovat na HIV, nemusíte testovat na dalších 10 tisíc retrovirů, které jsou nepojmenované, také v subjektu…

Pokud má někdo HIV, obecně bude mít téměř cokoliv, co můžete testovat, protože HIV je poměrně vzácný virus. Je pouze 1 milión lidí z 300 milionů v Americe, kteří ten virus mají. Buď ho musela mít vaše matka a předat vám ho, nebo musíte věnovat hodně pozornosti lidem, kteří ho mají, a trávit veškerý čas s nimi… tak budete mít dobrou šanci, že ho dostanete.

Je těžké ho dostat. Ale pokud ho máte, je dobrá šance, že také máte spoustu ostatních virů. Protože jste už tak náchylní, a je možné dostat spoustu dalších… problém je podle mě v tom, že výsledkům těch testů dávají speciální význam. Ne to, že by se PCR testy zneužívaly…

Překlad: David Formánek

 4,813 Zhlédnuto


  •  

Když už jste tady...

Mojí vizí je šířit informace a obsah, který lidem otevírá oči, a který jim pomáhá objevit svoji vlastní pravdu. Čas a energie věnovaná do obsahu a překladů je čistě dobrovolná… a moc mě to baví :-)

Mým záměrem je sdílet více obsahu a překládat více videí. Chcete-li zajistit dlouhodobý chod této práce, zvažte prosím podporu ve formě daru. Chci tuto stránku zachovat bez otravných reklam, proto dávám tuto možnost.

Skrze formulář níže si můžete vybrat, jakým způsobem byste rádi přispěli. Je možnost i zatrhnout pole a přispívat danou částku měsíčně (jak kartou tak přes PayPal). Děkuji za Vaše dary.

David Formánek

guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
aechmea

Dovolila bych si malou poznámku, protože to zde není řečeno a mnoha lidem toto video bude připadat trochu matoucí. PCR testy spočívají v několikanásobném zmnožení odebrané gen.materiálu, pomocí polymerázové řetětové reakce s pomocí jistého druhu bakterie. Takže pokud má člověk malou nálož viru, nebo velkou, tyto testy to mohou zmanipulovat počtem cyklů zmnožení. Počet předepsaných cyklů není nikde pevně dán! Může to být 3x, ale i 100x.V tom vidím největší úskalí. A druhá podstatná informace je, že každý průměrný člověk v sobě má cca.2,5 kg nejrůznějších virů, bakterií a plísní, které jsou zvládány vlastním imunitním systémem a člověk je zdráv!… Číst vice »

Mohlo by vás zajímat