Graham Hancock – O demokracii

Jestli se vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji. Přispět na překlady

Ve zkratce

V tomto útržku z rozhovoru na London Real, Graham Hancock mluví o demokracii a jejích (ne)dostatcích. Graham Bruce Hancock je britský spisovatel a novinář. Je známý svým zkoumáním témat zahrnující starověké civilizace, změny Země, kamenné památky nebo megality, změněné stavy vědomí, starověké mýty a astronomická nebo astrologická data z minulosti.
  •  

Přepis:

Internet v tom podle mě hraje velkou roli. Znamená to, že informace už nelze udržet v exkluzivních malých zákoutích. Znamená to, že informace jsou volně dostupné a lidé k nim mají přístup a mohou si věci zjišťovat. To podle mě vedlo ke globálnímu zpochybňování vedoucích struktur v naší společnosti. Zajímavá věc na demokracii… říká se nám, že demokracie je skvělá věc. A je to skvělá věc, samozřejmě. Ale v demokracii se děje to, že probíhá masivní investice do manipulace veřejného mínění.

Diktátorovi nesejde na manipulaci veřejného mínění, protože diktátorovi je veřejné mínění jedno. Nemusí ho manipulovat, aby měl veřejnost na své straně, protože funguje na základě síly. Politik v demokracii nemůže fungovat na základě síly. Musí mít veřejnost na své straně. Pokud by demokracie skutečně fungovala, pokud by to byla vážně dobrá věc, všechny informace by byly naprosto transparentní. Neexistovali by lobbisté, nebyly by investice do šíření určitých informací.

Žijeme vlastně ve společnosti, kde se velké sumy peněz investiují do formování veřejného mínění v určitých oblastech. Tohle je společnost, ve které dnes žijeme. Obrovské sumy peněz se investují do propagování určité ideologické pozice. Dobrá zpráva podle mě je, že lidé se probouzí, uvědomují si, že tohle je součástí systému manipulace a řízení, uvědomují si, že jsme suverénní dospělí, že máme právo na to, si se svým tělem dělat to, co chceme, pokud nebudeme škodit druhým.

Překlad: David Formánek

 817 Zhlédnuto


  •  

Když už jste tady...

Mojí vizí je šířit informace a obsah, který lidem otevírá oči, a který jim pomáhá objevit svoji vlastní pravdu. Čas a energie věnovaná do obsahu a překladů je čistě dobrovolná… a moc mě to baví :-)

Mým záměrem je sdílet více obsahu a překládat více videí. Chcete-li zajistit dlouhodobý chod této práce, zvažte prosím podporu ve formě daru. Chci tuto stránku zachovat bez otravných reklam, proto dávám tuto možnost.

Skrze formulář si můžete vybrat, jakým způsobem byste rádi přispěli. Je možnost i zatrhnout pole a přispívat danou částku měsíčně (jak kartou tak přes PayPal). Děkuji za Vaše dary.

David Formánek

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Harmonizace prostoru, těla a vody & Ochrana proti EMF a 5G

Objevte sílu Somavedicu na vlastní kůži

Mohlo by vás zajímat